Organizacja
ruchu

UWAGA! UTRUDNIENIA W RUCHU!

INFOLINIA: + 48 575 059 708

Godziny funkcjonowania w dniu zawodów: 8:00 - 19:00

Informujemy, że w związku z przejazdem peletonu wyścigu kolarskiego Škoda Poznań Bike Challenge w dniu 10 września 2017 (niedziela), nastąpią zmiany w organizacji ruchu na poniższej trasie w godzinach 8:00 – 19:00. Utrudnienia będą wprowadzane etapowo wraz z postępem wyścigu i przejazdu ostatniego uczestnika zawodów.

KIEROWCO! 10.09.2017 (niedziela)

Prosimy o zachowanie ostrożności i zastosowanie się do wprowadzonych zmian.
Za powstałe utrudnienia serdecznie przepraszamy!

Zapraszamy do wspólnego kibicowania!

TRASA przejazdu kolarzy na dystansie 120 km przebiegać będzie następującymi ulicami/miejscowościami:

START (Poznań) z terenu toru regatowego Malta – Baraniaka – Jana Pawła II - rondo Rataje – Krzywoustego – Królowej Jadwigi – al. Niepodległości – Solna – Wolnica – Małe Garbary – Estkowskiego - Wyszyńskiego – Bydgoska – Podwale – Hlonda – Główna – Gnieznieńska – Bogucin – Janikowo – Kobylnica – Wierzonka – Tuczno – Wronczyn – Pomarzanki – Kiszkowo – Rybno Wielkie – Łagiewniki Kościelne – Wilkowyja – Kłecko – Dziecmiarki – Lednogóra – Pobiedziska – Biskupice – Kobylnica – Gnieźnieńska – Główna – Hlonda – Podwale – rondo Śródka – Warszawska – rondo Światopełka – Światopełka – Browarna – Dymka – Baraniaka – META (Poznań)


TRASA przejazdu kolarzy na dystansie 50 km przebiegać będzie następującymi ulicami/miejscowościami:

START (Poznań) z terenu toru regatowego Malta – Baraniaka – Jana Pawła II – rondo Rataje – Krzywoustego – Królowej Jadwigi – al. Niepodległości – Solna – Wolnica – Małe Garbary – Estkowskiego - Wyszyńskiego – Bydgoska – Podwale – Hlonda – Główna – Gnieznieńska – Bogucin – Janikowo – Kobylnica – Bugaj NAWRÓT (powrót tą samą trasą do Poznania) – META (Poznań)

Na czas trwania zawodów zorganizowane zostaną śluzy umożliwiające przejazd w poprzek tras, którymi kierować będą funkcjonariusze Policji:

Powiat poznański:

Kobylnica:
• Poznańska (DW 194) – Swarzędzka / Dąbrówki
• Poznańska (DW 1 94)– Mieszka I / Okrężna

Karłowice:
• Karłowicka – droga na Kowalskie

Tuczno:
• Wronczyńska – Leśna

Łagiewniki:
• Skrzyżowanie drogi Pobiedziska - Kiszkowo / droga Podarzewo – Turostówko

Pobiedziska:
• Fabryczna (DW 194)/ Główna – Gnieźnieńska
• Fabryczna (DW 194) /Goślińska – Kazimierza Odnowiciela

Promno:
• Skrzyżowanie (DW 194) droga Borowo-Młyn – Promienko

Powiat gnieźnieński:

Kiszkowo:
• Pobiedziska - Gnieźnieńska


W związku z przebiegiem tras zawodów ulicami Poznania, w godzinach 8:00 – 19:00 nastąpią zmiany w organizacji ruchu.

Ruch dwukierunkowy lub jednokierunkowy z ograniczeniami odbywać się będzie ulicami:

• Baraniaka (od ulicy Wiankowej do Jana Pawła II oraz do Chartowo i do ulicy Dymka ruch dwukierunkowy po nitce południowej)
• Jana Pawła II od ronda Rataje do ulicy Baraniaka ruch jednokierunkowy po nitce wschodniej
• Rondo Rataje ruch okrężny z ograniczeniami i brakiem możliwości wjazdu w ulicę Królowej Jadwigi
• Królowej Jadwigi od Niezłomnych do ronda Rataje ruch jednokierunkowy po nitce południowej
• Aleja Niepodległości od Niezłomnych do ulicy Solnej ruch jednokierunkowy po nitce wschodniej
• Solna / Wolnica / Małe Garbary / Wyszyńskiego / od al. Niepodległości do ronda Śródka ruch dwukierunkowy po nitce południowej
• Rondo Śródka ruch okrężny z ograniczeniami
• Podwale, Hlonda od ronda Śródka do ulicy Hlonda / Głównej ruch dwukierunkowy po nitce zachodniej

Wyłączone z ruchu zostaną ulice bądź ich fragmenty:

• Główna (od ulicy Hlonda do ulicy Krańcowej)
• Gnieźnieńska (od ulicy Krańcowej do ulicy Bałtyckiej / granica miasta)
• Bydgoska (od ul. Wyszyńskiego do ul. Podwale)

Na czas trwania zawodów zorganizowane zostaną śluzy umożliwiające przejazd w poprzek tras, którymi kierować będą funkcjonariusze Policji:

Poznań:
• Baraniaka – Berdychowo/Jana Pawła II
• Królowej Jadwigi – Droga Dębińska – Garbary
• Królowej Jadwigi / Półwiejska – Górna Wilda
• Królowej Jadwigi / Al. Niepodległości – Niezłomnych
• Al. Niepodległości / Powstańców Wlkp.
• Al. Niepodległości / Taylora
• Al. Niepodległości / Św. Marcin
• Al. Niepodległości / Libelta
• Al. Niepodległości / Solna
• Małe Garbary – Estkowskiego / Garbary
• Hlonda / Św. Wincentego – Bydgoska
• Główna/Krańcowa – Gdyńska
• Gnieźnieńska / Bałtycka
• Warszawska / Św. Michała
• Warszawska / Krańcowa
• Warszawska / Mogileńska
• Browarna – Świętopełka / Leszka
• Dymka – Szwajcarska

Ruch tramwajowy i autobusowy
Autobusy i tramwaje podporządkowane zostaną ogólnej organizacji ruchu kołowego.
W miejscach poprzecznego przecinania z trasami zawodów przepuszczane będą poprzez śluzy.