ŠKODA Poznań
Bike Challenge

ŠKODA Poznań Bike Challenge to czwarta edycja największego wydarzenia rowerowego w Polsce. Nad Jeziorem Maltańskim po raz kolejny w szranki staną zawodowi kolarze, wysportowani amatorzy, rekreacyjni rowerzyści, a nawet najmłodsi fani rowerowej jazdy. Zmierzą się na 4 trasach - każda o różnym stopniu trudności. Rowerzyści pod znakiem ŠKODA Poznań Bike Challenge opanują miasto już 10 września 2017 roku, a poznańska Malta stanie się rowerowym centrum Polski. W 2016 w wyścigu wystartowało rekordowo ponad 6 000 zawodników. Jak co roku rywalizacjom towarzyszyć będą liczne atrakcje. Dlatego nie może Cię tu zabraknąć. Będzie sportowo, rodzinnie, a przede wszystkim rowerowo!UCI Gran Fondo World Series

ŠKODA Poznań Bike Challenge posiada wyłączną licencję Międzynarodowej Unii Kolarskiej UCI na dystansie długim ok. 120 km oraz 16 km Time Trial. Cykl pod nazwą UCI Gran Fondo World Series to seria zawodów organizowanych na całym świecie, między innymi w Dubaju i St. Tropez. W 2014 roku dołączył do tej elity Poznań. Finał tegorocznych eliminacji odbędzie się w słonecznej Italii.. Więcej na http://www.ucigranfondoworldseries.com.

Zobacz trailer promocyjny.


Trasy i dystanse poszczególnych wyścigów są orientacyjne i mogą ulec zmianie. Dokładny dystans i trasy podane zostaną najpóźniej miesiąc przed zwodami.

TRASY

Dystans długi (ok. 120 KM) ŠKODA CHALLENGE

ŠKODA Challenge to najdłuższa trasa, przeznaczona dla najbardziej wytrwałych i zdeterminowanych kolarzy. Jest to eliminacja UCI Gran Fondo World Series.


16 KM ŠKODA TIME TRIAL

Zawody serii UCI Gran Fondo World Series - ŠKODA TIME TRIAL w jeździe indywidualnej na czas. Każdy z zawodników będzie miał do pokonania 4 okrążenia toru, czyli razem 16 km. Zawodnicy będą startować indywidualnie co 30 sekund, w formule non-drafting. Wyścig odbędzie się dnia 09.09.2017 na Torze Poznań. Jest to eliminacja UCI Gran Fondo World Series.


Dystans średni (ok. 50 KM) ALLEGRO CHALLENGE

ALLEGRO Challenge - ten dystans został przewidziany dla wysportowanych amatorów, którzy chcą spróbować swoich sił w rywalizacji na trochę krótszej, ale nadal wymagającej trasie.


Dystans (ok. 18 KM) ŠKODA FAMILY CHALLENGE

ŠKODA Family Challenge - trasa, która ucieszy bardziej rekreacyjnych cyklistów, jak również zespoły rodzinne. To 18 km jazdy przez Poznań, w atmosferze świetnej zabawy.


Dystans 5 KM KIDS CHALLENGE

Kids Challenge to 5 km rowerowej przygody dla najmłodszych. Dzieci będą miały szansę rozwijać sportowego ducha i poznać zasady rywalizacji na trasie. Milusińscy mogą przejechać naszą malowniczą trasę wokół jeziora maltańskiego w towarzystwie opiekunów.